""
close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 grudnia 2015

  Podczas uroczystości z okazji 20-lecia działalności Polskiego Towarzystwa Kulturalnego przy Polskiej Misji Katolickiej w Ludwigsburgu konsul ds. Polonii odznaczył jego długoletniego Przewodniczącego Tadeusza Rogalę Złotym Krzyżem Zasługi RP.

  W Pałacu-Rezydencji Królów Wirtembergii w Ludwigsburgu miała miejsce uroczystość z okazji 20-lecia działalności Polskiego Towarzystwa Kulturalnego przy Polskiej Misji Katolickiej w tym mieście. W jej trakcie Aleksander Korybut Woroniecki, Konsul ds. Polonii Konsulatu Generalnego RP w Monachium dokonał dekoracji Złotym Krzyżem Zasługi RP Pana Tadeusza Rogali, długoletniego Przewodniczącego powyższej organizacji polonijnej, jednego z najliczniejszych i najprężniej działających polskich stowarzyszeń na południu Niemiec w uznaniu wybitnych zasług w dziele współpracy polsko-niemieckiej.

   

  W akcie odznaczenia wzięli udział prominentni przedstawiciele lokalnych władz, środowisk polonijnych oraz specjalnie przybyły z tej okazji chór folklorystyczny „Działoszanki Plus” z Zespołu Szkół w Działoszycach, który uświetnił uroczystość koncertem piosenek z partnerskiego regionu małopolski.

   

  W laudacji poprzedzającej odznaczenie, Konsul Korybut Woroniecki podkreślił wielkie osobiste zaangażowanie  Tadeusza Rogali w integrację kilkunastotysięcznej polskiej diaspory w stolicy Wirtembergii i jej okolicach, obejmującej różnorodne aspekty współpracy kulturalnej, szkolnej, naukowej, religijnej i pomocy społecznej.

   

  Ostatnim elementem uroczystości 20-lecia Polskiego Towarzystwa Kulturalnego w Ludwigsburgu było tradycyjne już w tym mieście wystawienie w kaplicy Rezydencji szopki Bożonarodzeniowej autorstwa uczniów Liceum Plastycznego w Zakopanym, na które przybył jego inicjator, ksiądz profesor Broniewski z Polskiej Misji Katolickiej w Stuttgarcie.

   

   

   

  Informacje prasowe:

  http://www.schloss-ludwigsburg.de/presse/pressemeldungen/pressemeldung-detailansicht/?tx_fufdampresse_pi2%5Bdoc%5D=37578

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: