""
close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 19 maja 2014

  Konsul Generalny Justyna Lewańska uczestniczyła w obchodach 15-lecia Forum Kultury Polskiej "Polonia" w Karlsruhe.

  W Sali Ogrodowej Pałacu Karlsruhe odbyły się 9 maja 2014 roku uroczyste obchody 15-lecia istnienia Forum Kultury Polskiej ,,POLONIA” w Karlsruhe.

   

  Przewodnicząca Forum Dorota Cukierda witając przybyłych gości, m.in. Marię Uhlig – pełnomocnika ds. Integracji, dr Michaela Heck byłego urzędnika miejskiego referatu kultury oraz Vlado Bulić, byłego członka Rady ds. Cudzoziemców Urzędu Miasta Karlsruhe, podziękowała za wieloletnie wsparcie i dobrą współpracę zarówno z miejscową Polonią jak i partnerami niemieckimi.

   

  Konsul Generalny Justyna Lewańska podziękowała współpracownikom Forum Kultury Polskiej „POLONIA” w tym w szczególności jego przewodniczącej za przygotowanie i przeprowadzenie na przestrzeni ostatnich 15 lat dużej liczby interesujących projektów i przedsięwzięć, w tym różnorodne wystawy, koncerty, pokazy filmowe, prezentacje książek i ich autorów oraz wykłady i konferencje, które w ich uczestnikach wzbudzają rosnące zainteresowanie Polską i równocześnie dają okazję na lepsze poznanie swoich polskich sąsiadów w Karlsruhe.

  W swoim wystąpieniu porównała Forum Kultury Polskiej „POLONIA” do niezwykłego, utalentowanego dziecka, zrodzonego z polskich rodziców na niemieckiej ziemi. A ponieważ dziecko to miało od zarania szczególny talent do sztuki, filmu, muzyki czy literatury, którym zarażało miasto Karlsruhe i region Badenii-Wirtembergii, szybko zaczęło zyskiwać nowych przyjaciół i uznanie dalszej rodziny.

   

  Z okazji 15 urodzin J. Lewańska gratulując Forum Kultury Polskiej ,,POLONIA” życzyła wielu sukcesów i doczekania temu niezwykłemu dziecku sędziwej starości.

   

  W części artystycznej uroczystości zaproszeni goście wysłuchali recitalu w wykonaniu Pawła Ruszkowskiego, studenta Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, młodego kompozytora, multiinstrumentalisty i wokalisty.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: