""
close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 grudnia 2015

  W trakcie spotkania Konsul Generalny RP Andrzej Osiak odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP Hansa-Michaela Ogger za wielkie zaangażowanie dla spraw Polski i Polaków.

  W Domu Spotkań Biskupa Mosera w Stuttgarcie odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowana przez Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Stuttgarcie i miejscową Polonię. W jej trakcie Konsul Generalny RP Andrzej Osiak odznaczył Hansa-Michaela Ogger, wiceprzewodniczącego Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Badenii-Wirtembergii, Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi w niesieniu pomocy osobom niepełnosprawnym i potrzebującym, za wspieranie polskich ośrodków pomocy społecznej. W akcie odznaczenia wzięli udział prominentni przedstawiciele lokalnych władz oraz środowisk polonijnych.

   

  Konsul Generalny RP Andrzej Osiak w swym wystąpieniu uwypuklił fakt dążenia narodu polskiego do niepodległości i wolności: „to polityczna niepodległość prowadzi do tego, że ludzie jako wolni obywatele przejmują odpowiedzialność za wspólny los. Dzięki temu wyzwala się pozytywna energia budująca fundament pod kontakty międzyludzkie, które skutkują zaangażowaniem i wzajemną pomocą. Pomoc Hansa-Michaela Ogger niepełnosprawnym dzieciom w Polsce na Mazurach jest wzruszającym przykładem społecznego zaangażowania i jednocześnie gestem przyjaźni i zrozumienia pomiędzy naszymi społeczeństwami.”

   

  Przewodniczący Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Badenii-Wirtembergii Witold Szrek w laudacji podkreślił wieloletnie osobiste zaangażowanie się odznaczonego Hansa-Michaela Ogger w dzieło pomocy potrzebującym obejmujące różnorodne aspekty współpracy medycznej, szkolnej czy turystycznej.

  Całość uświetnili swym występem artystycznym: Eliza Banasik (śpiew, gitara) i Adam Jendryczka (pianino).

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: